środki dezynfekcyjne stosowane w szpitalach, środki odkażająceRobienie zakupów 

Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Jak działają i gdzie są wykorzystywane? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich skład

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą oddziaływać negatywnie na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków odkażających zazwyczaj znajdziemy aldehydy, alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, jak również mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Zastosowanie środków dezynfekujących

Środki antyseptyczne używane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, podłóg, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dopasowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Zobacz także: