Ochrona zdrowia Robienie zakupów 

Sól himalajska różowa i kłodawska – wybierz to co najlepsze

Chcesz zamówić sól kłodawską? Sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Sole/119

Związkiem chemicznym koniecznym do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu jest sól. Jakie własności posiada sól himalajska oraz niejodowana sól kłodawska? Czemu powinno się ich używać podczas gotowania?

Właściwości soli himalajskiej

Sól kuchenna to jedna z najistotniejszych przypraw, która doskonale wzbogaca smak potraw. Choć nieumiarkowane użycie soli może mieć niepożądane oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej odpowiednie porcje (nieprzekraczające 6 gramów w ciągu 24 godzin) są potrzebne dla właściwego działania organizmu człowieka. Sól dostarcza wszak sód, tj. pierwiastek odpowiedzialny za utrzymanie poprawnego ciśnienia krwi i gospodarkę wodną. Jednym ze zdrowych rodzajów soli jest różowa sól himalajska wydobywana ze złóż mających prawie 250 mln lat. Produkt ten mieści w sobie masę cennych minerałów oraz pierwiastków, takich jak selen, magnez czy wapń, a zarazem nie posiada szkodliwych zanieczyszczeń i składników, takich jak metale ciężkie. Sól himalajska bardzo dobrze podbija smak potraw i jest do kupienia zarówno w formie drobnych, jak i grubszych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – źródło wapnia, potasu i żelaza

Sól kłodawska niejodowana natomiast to substancja o wysokim stopniu czystości – zawiera prawie 97% chlorku sodu i stanowi doskonały do tradycyjnych kiszonek. Jest między innymi kopalnią potasu, cynku czy wapnia, a więc pierwiastków niezbędnych do utrzymania dobrego samopoczucia. Sól kłodawska czerpana jest w kopalni soli Kłodawa w Wielkopolsce. Nie poddaje jej się ługowaniu, zatem nie zatraca swoich właściwości i jest bez trudu wchłaniana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest na co dzień wykorzystywana nie tylko w branży spożywczej, ale również sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w rolnictwie, kosmetyce i lecznictwie.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Zobacz także: