Budownictwo Robienie zakupów 

Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, w Polsce przywykliśmy do przesłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, ale również pozwala to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zasłaniania okien korzystamy z firanek i zasłon, jednak w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne znajdziemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych lub ściennych. W wielu z nich zakupimy również wszystkie potrzebne akcesoria, tj. rozety, kółka z żabkami, wsporniki ścienne i sufitowe czy karnisze metalowe. W jednym miejscu jesteśmy w stanie dobrać cały zestaw konieczny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na takich roletach dość łatwo zbiera się kurz, gdyż produkowane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, salonie, pokoju dziecięcym, a także w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja ma miejsce bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei popularne rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wyprodukowane są z materiału nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety w rozmiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, by dobrze obliczyć rozmiar okien, ponieważ źle dopasowane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistów.

Zobacz także: