Budownictwo Robienie zakupów 

Przechowywanie i transport odpadów – kontenery stalowe

Dowiedz się więcej o kontenerach na odpady

Część odpadów nie może być wyrzucanych do koszy na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to głównie tych, które są wytwarzane w trakcie różnych prac budowlanych i remontów, a także odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać przetransportowane do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane utylizacji zgodnie z przepisami o odpadach. W wielu przypadkach mogą jednakże wyniknąć trudności powiązane z gromadzeniem oraz przewozem śmieci. Aby się przed nimi ustrzec, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – rodzaje

Najprostsze kontenery otwarte są dostosowane do gromadzenia oraz przewozu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są również kontenery uszczelniane, które świetnie zdają egzamin przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (między innymi tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są też konieczne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak granulaty, wióry metalowe czy trociny. Proces ich załadunku ułatwia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla ekip sprzątających i przedsiębiorstw budowlanych

Odbiorcami usług producentów kontenerów stalowych są rozmaite podmioty. Pośród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem pomieszczeń, a także wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się podmioty oferujące usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych oraz gruzu. Odnajmują je one swoim klientom, a po zapełnieniu przewożą do miejsca legalnego ich przechowywania lub recyklingu.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Zobacz także: