Robienie zakupów 

Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Znajdź mopy do mycia podłóg

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – niezbędne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy idzie o znaczną powierzchnię bądź kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Mopy profesjonalne – po czym poznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie 2 cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzki o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Należy również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie.

Mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli szybko i efektywnie myć podłogi. Niemal jednakowo ważne są także akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu pracownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w znacznym stopniu upraszcza i skraca czas mycia podłóg. W czasie czyszczenia wielkich powierzchni polecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Zobacz także: