Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów 

Pierścionki z ametystami

Potrzebujesz ametystów? Sprawdź www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Indiach i Kenii. Ze względu na swoją wyjątkową fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory leży znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.

Zobacz także: