Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów 

Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

Dowiedz się, gdzie nabyć pierścionki zaręczynowe Kraków, wejdź na http://bit.ly/32ViZSl

Kiedy spotkasz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Wcześniej jednakże następuje ta wymarzony przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota i diamentów

Danie ukochanej w prezencie pierścionka to niezmiernie stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, iż od tego palca biegnie żyła prowadząca prosto do serca, określana jako “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli do Europy rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych. Początkowo wykonywano je ze skóry, z łodyg tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze złota lub srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni chcieli ogłosić swoją bezgraniczna ufność do przyszłej żony. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, platyną oraz złotem, jednak surowce te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od kilku stuleci, natomiast znamienny przyrost ich popularności daje się odnotować w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile na niego wydasz?

Oczywiście wymarzona biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z pokaźnym brylantem, jednak potencjał dowolnego łączenia rozmaitych metali oraz kamieni jest olbrzymi. Prócz diamentów wykorzystuje się topaz, szafir bądź rubin. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, jak również drewno, jednak ciągle na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, żółtego i różowego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, iż mężczyzna winien zapłacić na niego przynajmniej dwie miesięczne pensje. Cena zakupu zależna jest od rozmaitych czynników: materiału, designu, liczby karatów czy użytego kamienia, skutkiem tego każdy odszuka elegancki, nietuzinkowy pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem miłości i zaangażowania, dlatego jego koszt nie jest najważniejszy. Liczy się to, czy spodoba się naszej przyszłej małżonce.

Dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Zobacz także: