Robienie zakupów Uroda 

Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Dowiedz się więcej o naturalnych maskach do włosów na https://houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu destruktywnych czynników. Na ich wygląd źle wpływają m.in. częste zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Równie niebezpieczne może okazać się korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, zasypianie z mokrą głową, koloryzacja lub stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy do tego zastosować odżywkę. Często jednakże ten kosmetyk bywa niewystarczający.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Maski nawilżające do włosów powodują bardziej intensywną odbudowę niż typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej również chronią włosy. Kosmetolodzy często porównują je do „jedzenia” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które pozwalają na odbudowanie nawet bardzo uszkodzonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Żeby przeniknęły w głąb komórek skóry oraz włosów, należy je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, rekomenduje się korzystać z nich raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej substancji odpowiedzialnych za poprawę stanu włosów. W zależności od zastosowania danego kosmetyku, poszczególne komponenty mogą być zestawione tak, żeby chronić włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie składniki jak wszelkiego rodzaju olejki, silikony czy keratyna. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Zobacz także: