antybakteryjny żel do rąk, mydło antybakteryjneRobienie zakupów 

Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Na każdym cm2 skóry dłoni może znajdować się nawet do 5 milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach przenoszą się pasożyty, bakterie i wirusy powodujące groźne choroby. Dlatego higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent bakterii. Zwykle to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest niezbędne

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w różnych sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i bytującymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu potraw z mięsa (przede wszystkim z drobiu), mleka czy jajek, gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Zobacz także: