Ochrona zdrowia Robienie zakupów 

Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Znajdź aparaty do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX w. – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz punktu masażu.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie wykorzystują maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody aparat naciska na kończynę, stymulując w ten sposób cyrkulację chłonki. Jest multum wskazań do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To m.in. zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się także niesłychanie popularna w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Mobilny sprzęt CarePump do masażu uciskowego w domu

Szerokie możliwości użycia aparatów do masażu uciskowego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. Obecnie osoby chętnie korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki przenośnym urządzeniom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, toteż bez trudu można spakować je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym na własną rękę, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. choroby wirusowe oraz bakteryjne i miażdżyca, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Zobacz także: