Ochrona zdrowia Robienie zakupów 

Maść nawilżająca do nosa – dlaczego warto ją stosować

Jesienne miesiące to czas, gdy śluzówka nosa ulega suszeniu, a skóra podrażnia się i zaczerwienia. Problemy z błoną śluzową, zwłaszcza u maluchów może wywoływać mnóstwo czynników. Potrzebujesz zmniejszyć niemiłe dolegliwości i pozbyć się podrażnienia noska u dzieci? Sprawdź, z jakiego powodu warto wyposażyć domową apteczkę w maść nawilżającą do nosa Katarek!

Postaw na najlepszy sposób – użyj maści nawilżającej do nosa

Śluzówka noska ulega przesuszeniu i podrażnieniu na skutek wielu czynników. Znaczącą rolę odgrywa tutaj przede wszystkim wysoka temperatura w pomieszczeniach i równocześnie niska wilgotność powietrza. W czasie sezonu grzewczego nos jest szczególnie narażony na nieprzyjemne dolegliwości, a pracująca klimatyzacja wręcz nasila problem. Konsekwencją tego jest więc ból przy wycieraniu nosa, pieczenie i uczucie dyskomfortu. Maść nawilżająca do nosa pielęgnuje nie tylko śluzówkę, lecz także jej otoczenie, przyczyniając się do tego, że skóra przestaje piec i odzyskuje naturalny kolor.

Dlaczego warto stosować maść nawilżającą do nosa?

Maść nawilżająca do nosa Katarek została wzbogacona o prebiotyk Biolin P, działający ochronnie na śluzówkę, rekonstruując florę bakteryjną. Może być stosowana w rozmaitych przypadkach – przy podrażnieniach spowodowanych nadużywaniem kropli do nosa, szkodliwym działaniem smogu, a także suchym powietrzem (klimatyzacja, centralne ogrzewanie). Zanieczyszczone powietrze może podrażniać wrażliwe błony śluzowe, jednak aktywne składniki maści błyskawicznie dają ulgę w dolegliwościach i przywracają równowagę. Maść nawilżająca do nosa Katarek była stworzona przede wszystkim z myślą o małych pacjentach – może być aplikowana u dzieci w wieku od 1 roku życia.

Zobacz także: