kremy przeciwzmarszczkowe do twarzyRobienie zakupów Uroda 

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – rodzaje i ich skład

Także młoda skóra bez wyprysków potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić procesy wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej utrzymać ich zdrowy wygląd. W największej mierze dotyczy to cery twarzy, która jest najbardziej narażona na tworzenie się niekorzystnych zmian, wśród których wyjątkowo dokuczliwe dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. Dlatego tak istotne jest, by używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do wieku i typu skóry. Szczęśliwie nie jest to trudne, bo w sprzedaży dostępne są kosmetyki dostosowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – co odkryjemy w ich składzie?

Jednym z głównych celów kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć posiadają w składzie mocznik – komponentłączący cząstki wody i w ten sposób zapobiegający jej utracie, przy czym dodatkowo czyniący skórę bardziej delikatną. Kremy tego typu mają w składzie też ceramidy – tłuszcze, które też przeciwdziałają utracie wody dzięki temu, że wypełniają przestrzenie między komórkami tkanki skórnej. Ważnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy odpowiednim stężeniu skwalen niszczy wolne rodniki i pozostałe niekorzystne elementy, a jednocześnie umożliwia substancjom odżywczym przeniknąć głębiej w skórę.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kosmetyki na zmarszczki dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału sanowi wiek konsumenta, do którego kierowany jest dany kosmetyk. Przy jego wyborze powinno się też zwrócić uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się składem od kremu pod oczy albo do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Zobacz także: