Budownictwo Robienie zakupów 

Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Zobacz, gdzie kupić kontener na gruz

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, rozebrane elementy okien i drzwi, a także gruz, złom – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie płynnej lub półpłynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady znacznych gabarytów

Do przewożenia ładunków o większych gabarytach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są najczęściej dla magazynów i firm transportowych.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Zobacz także: