Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów 

Kolczyki z koralem

Więcej o kolczykach z koralem

Dlaczego w Twojej kolekcji biżuterii powinny znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i wysoki status społeczny. Dawniej, korale wieszało się nad kołyskami noworodków w celu ochrony przed pokusami. Używane były do leczenia chorób gardła, a także do tamowania krwotoków. Według wielu ludzi, koral zmniejsza lęki i sprzyja życiu rodzinnemu. Jest także pomocny w rozwijaniu zdolności negocjacyjnych. Koral jest amuletem przypisywanym zodiakalnym Rybom.

Kolczyki z koralem – jest w czym wybierać

Zdecydowanie najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowym i ciemnoczerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i unikatowym charakterze. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Skąd wydobywa się korale? Popularne gatunki koralowców to koral czerwony wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz Corallium elatius z rejonu Japonii.

Do czego włożyć kolczyki z koralem?

Kolczyki z korali pasują właściwie do wszystkiego i nigdy nie są ani za bardzo ozdobne, ani nadto skromne. Ten rodzaj biżuterii można zakładać na co dzień, do zwykłych bluzek i materiałowych spodni. Kolczyki z koralem to mocny akcent, który ożywi całą postać, a w połączeniu z letnią sukienką doda Ci uroku.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Zobacz także: