Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów 

Kolczyki z kamieniami – o tym warto pamiętać

Dowiedz się, gdzie kupić kolczyki z kamieniami, wejdź na www.bizutik.pl

Chociaż biżuteria potrafi być piękna i bez minerałów naturalnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki czy wisiorki. Kamienie są w stanie zupełnie odmienić wizualne walory biżuterii – inny charakter mają bowiem kolczyki z topazami, odmienny zaś te wysadzane turkusem. Jakie pierścionki i kolczyki z kamieniami szczycą się szczególnie dużą popularnością? Które Minerały wykorzystywane przez jubilerów są naturalne, a które okazują się sztucznymi wyrobami? Odpowiedź może zaskoczyć – przede wszystkim czytelników, którzy nie znają się na złotnictwie.

Cyrkonie i kolczyki z kamieniami

Należy wspomnieć, iż sporo materiałów stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które powstają z wapnia oraz cyrkonu, a różne kolory zawdzięczają tego typu domieszkom, jak chrom czy nikiel. Oprócz nich, kamieniami sztucznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Jubilerzy znacznie częściej stosują oczywiście minerały naturalne. Najczęstsze to bez wątpienia topazy, które potrafią mieć odcienie od błękitnych do różowych i bardzo wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są także z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie prawdziwych minerałów zazwyczaj podnosi koszty kupna tego rodzaju kolczyków. Warto przy tej okazji zdać sobie sprawę, że są to dzieła znacznie bardziej oryginalne, niż te ze sztucznymi materiałami.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Zobacz także: