Robienie zakupów 

Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Zamów kontenery KP

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się dużą trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele pojemników? Z jakiego powodu warto zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady płynne, sypkie, niebezpieczne, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, która zapobiega rozbryzgiwaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady przynależą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą uchwyty do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały sypkie mogą też być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do przewozu i magazynowania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Zobacz także: