Robienie zakupów Tematyka żywnościowa 

Kapsułki Nespresso – zamienniki są już w sprzedaży

Co powinno się wiedzieć o kapsułki Nespresso zamienniki?

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych zwolenników. Współcześnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele uznanych firm.

Czy można kupić zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance arabiki i robusty. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Roma, Trieste oraz Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty czekolady, prażonych orzechów czy orzechów laskowych. Inni cenieni włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza również polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Chocolate, Carmel, Hazelnut oraz Vanilla.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów mieszczą na ogół 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować koszt napoju. W przypadku, kiedy klient ma wątpliwości, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Zobacz także: