Budownictwo Robienie zakupów 

Jakie wybrać rynny – metalowe czy PCV?

Kup rynny PCV.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co zatem powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie moduły wchodzą w jego skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny PCV, metalowe czy plastikowe – które wybrać?

W asortymencie hurtowników znajdziemy orynnowanie dachu wyprodukowane z kilku surowców – m. in z metalu lub tworzyw sztucznych. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku i tego, jak bardzo jest on narażony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania należy więc skonsultować ze specjalistą.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Zobacz także: