Robienie zakupów Technologie 

Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Potrzebujesz profesjonalnych drukarek 3D? Zobacz tu.

W asortymencie CadXpert odnajdziesz tylko drukarki 3D od najlepszych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: SLA, FDM i PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie oraz maszyny. Ocenia się, iż korzystając z drukarek 3D i drugich urządzeń Stratasys można obniżyć wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony prawie o 90%. Kluczowe idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie wysokiej klasy drukarek 3D i usług, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta marka w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduży model, pracujący w autorskiej, nowej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest odmianą technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się funkcjonalną budową i intuicyjną obsługą. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Wyraźnie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, jak również precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dlatego można w krótkim czasie wydrukować tożsame makiety, do czego dąży się najczęściej w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy mają obszerne zastosowanie w przeróżnych sektorach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany druk jest precyzyjny oraz solidny, a w czasie procesu drukowania nie zdarza się przesunięcia warstw oraz nie występują zniekształcenia.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Zobacz także: