Budownictwo Robienie zakupów 

Blacha dachowa – trwałe pokrycia z ocynkowanej stali

Znajdź blachodachówki na https://regamet.pl/blachodachowka/.

Blachodachówki to dziś jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co istotne, naprawdę wytrzymałe.

Blachodachówka – cechy oraz zalety

Blacha na dach produkowana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące następstwem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakieru są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. Żeby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachodachówkę powinno się kupić w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy remontach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy wznoszeniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Zobacz także: