Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów 

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – od XIX wieku do dziś

Po więcej informacji o Swarovski biżuteria kliknij tutaj

Kryształy wyglądają wprawdzie świetnie, ale nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na ich kupno. Na szczęście w sklepach jubilerskich znajdziemy także tańsze alternatywy dla tych kamieni. Największym uznaniem cieszą się bez wątpienia kryształki Swarovskiego. Historia ich wytwarzania zaczyna się w XIX wieku, gdy Daniel Swarovski opracował urządzenie do obrabiania szkła kryształowego. Dziś biżuteria z kryształkami Swarovskiego ceniona jest na całym świecie. A kryształki spotyka się tak w kolczykach, jak i smartfonach lub nawet na obuwiu.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – proces produkcji?

Kryształki Swarovskiego to oszlifowane szkło ołowiowe. Technika ich produkcji jest owiana tajemnicą – wiemy jedynie, że wykorzystuje się do tego dedykowane maszyny, a cały proces przebiega w wysokiej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest zdecydowanie lżejsza od naturalnego kamienia. Wśród konkurencji wyróżnia się zwłaszcza precyzyjnym szlifem – z pozoru przypomina autentyczne kryształy.

Rodzaje biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Marka produkuje też inne wyroby – sprzedaje kryształki producentom telefonów komórkowych lub lamp. Należy też dodać, że Swarovski jest producentem sprzętu optycznego i odblasków – na przykład tych, jakie wykorzystywane są w krajowych tablicach drogowych. Jakkolwiek to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, naszyjniki oraz kolczyki – są flagowym i najbardziej dostępnym produktem tej firmy. Można je nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach online, które prezentują niezaprzeczalnie największy ich wybór.

Zobacz także: