Ochrona zdrowia Robienie zakupów 

Aspirator do odkurzacza – poznaj działanie i główne cechy

Przeziębienie u małego dziecka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go bagatelizować. Nieusuwana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego rezultatem bywa rozwój takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odsysać wydzielinę za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszej pociechy. Jak jednak zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie usunie wydzielinę

Metod na odciągnięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest całkiem dużo. Najbardziej znany z nich z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą bywa dla malucha bardzo nieprzyjemne. To tłumaczy popularność innego typu odciągaczy, które są wygodniejsze i wydajniejsze w użyciu niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej złożone modele to aspiratory do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Dlaczego warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Opisywany odciągacz kataru jest nieskomplikowany w obsłudze i bardzo wydajny, co wynika z jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też najpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Jest on dostępny w dwóch wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 55 zł).

Zobacz także: