Robienie zakupów 

Antena SAT – co to takiego?

Znajdź antenę SAT na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne

Znaczna część z nas ma we własnym domu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy czasami obejrzeć ciekawy serial bądź dokument w telewizji. By odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie specjalnej anteny. Bardzo dobrze sprawdza się do tego antena SAT, którą aktualnie można kupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która zwyczajowo określana bywa mianem talerza. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można więc odbierać nadal ogromnie lubianą na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Jest to rezultatem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można kilka rodzajów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się konkretnymi cechami – różnią się między innymi średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy wykorzystują jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Anteny produkowane są tak, aby nie niszczały w efekcie oddziaływania niekorzystnych warunków pogodowych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, niskie oraz wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Doskonałej jakości antena SAT będzie nam służyć długo.

Co obok anteny SAT jest potrzebne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, by bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy również zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie zamontowana w określonym miejscu. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy lub posiadający oddzielne pasmo), kabel antenowy oraz odbiornik satelitarny.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz także: