Prawo 

Prawo rodzinne – nie tylko rozwody i alimenty

Jednym z najistotniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy duże doświadczenie też w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, uregulowaniem kontaktów czy macierzyństwem i ojcostwem.

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, gdyż prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od mecenasa nie tylko znajomości aktów prawnych, ale przede wszystkim stosownego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej prywatne sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez każde stadium sprawy w najmniej bolesny dla nich sposób. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań naszych Klientów szczególnie w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania kancelarii radców prawnych

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. Staramy się wtedy zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy pracować przez najbliższe miesiące. Następne etapy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy staramy się znaleźć sposób na jej ugodowe zakończenie. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż gros konfliktów ma swoje korzenie w ogromnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą obiektywną, nie jest nimi obciążony i ocenia sprawę tylko pod kątem prawnym.

Zobacz także: