Ciekawostki i porady Podróże Strony internetowe w sieci 

Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Chcesz poznać atrakcje turystyczne w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o godnych zwiedzenia zabytkach i najnowszych eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – istotne informacje i wirtualne spacery

By zaprezentować zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której szybko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, motele, hotele i kempingi, a także zabytki i galerie zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Oprócz tego dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, trasy rowerowe czy czar parków krajobrazowych i narodowych.

Strona o ciekawych miejscach Małopolski nie zapomina zagranicznych podróżników

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i inne górskie miejscowości. Informacje zawarte na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niezwykle pomocny dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze słowa i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wczasów w Polsce.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Zobacz także: