Edukacja Podróże Rozrywka 

Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą zimowego kursu turystyki wysokogórskiej? Nie czekaj! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są piękne. Właściwie co kilka dni, a najczęściej w miesiącach, gdy wczasowicze masowo zjeżdżają w modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u podnóży słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem osób, które bez właściwego przygotowania porwały się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Stąd tym, którzy kochają góry i chcą przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Co można przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, by posiąść potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką górską, a więc instruktorów wspinaczki, przewodników górskich oraz ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego władania czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które okazują się konieczne w razie różnych nieszczęśliwych wypadków. Szkolenie omawia dodatkowo reguły prawidłowego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma wieloletnią praktykę jako organizator wypraw w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Polsce oraz w Austrii) w małych grupach, które zwykle mają nie więcej niż 5-6 osób. W efekcie zdobywanie nowych umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, by mogli oni w pełni przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: