Ciekawostki i porady Podróże Strony internetowe w sieci 

Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Szukasz fajnych miejsc w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o najciekawszych atrakcjach i zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Strona o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – niezbędne informacje oraz wirtualne spacery

Żeby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której szybko znajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, a także hotele, motele i schroniska młodzieżowe położone w miejscowościach województwa. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Dodatkowo dla osób, które z różnorodnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. trasy rowerowe, zamek na Wawelu oraz czar parków krajobrazowych i narodowych.

Serwis o atrakcjach turystycznych Małopolski z myślą o obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe południowe miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku hiszpańskim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Nadzwyczaj wartościowy dla cudzoziemców może być również dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe wyrażenia i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów naszym kraju.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Zobacz także: