Podróże 

Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Szukasz więcej wiadomości o skiturach? Idealnie trafiłeś! Skieruj się tu.

Większa część osób wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam najczęściej tylko po to, by oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Turystyka narciarska przeżywa w ostatnich latach swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych sztampowym odpoczynkiem w drewnianej, góralskiej chacie i sporadycznym zjazdem z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają zaznawać ich piękna podczas dość trudnych, jednak dających dużo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych butów oraz nart.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bez problemu dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni jedynie do skitur organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa będzie odpowiednia do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym zakresie pomocy instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: