Ochrona zdrowia 

Wybielanie zębów przy pomocy światła

Mocne i białe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające są skuteczne. Jak odzyskać piękny uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – nie tylko domowe środki wybielające

Mycie jamy ustnej po każdym posiłku pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby wybielające (lakiery, nakładki, pasty), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna posiada szereg metod, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite efekty już po trzech sesjach. Zabieg nie jest bolesny i jest całkowicie bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o 15 tonów

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. W dalszej kolejności za pomocą specjalistycznego wzornika określa się kolor zębów przed zabiegiem. Po wykonaniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Kluczowy jest także dobór właściwego odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Znakomite rezultaty zapewnia również wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.

Zobacz także: