Ochrona zdrowia Uroda 

Skleroterapia – na czym polega zabieg i przeciwwskazania

Zajrzyj na revitae.com.pl/zabiegi/flebologia-zylaki/skleroterapia/, aby uzyskać informacje o skleroterapii.

Żylaki to bardzo częste schorzenie, które z biegiem lat odkrywa u siebie ogromny procent ludzi dorosłych. Stopniowo do świadomości społecznej przebija się fakt, iż leczenie żylaków nie jest już traktowane tylko jako zabieg z obszaru estetyki. Widoczne na skórze pajączki naczyniowe oraz żyłki świadczą przecież również o dolegliwościach zdrowotnych powiązanych z żyłami, np. o uszkodzeniu zastawek żylnych. Dlatego do centrów medycyny estetycznej regularnie zgłaszają się pacjenci poszukujący metod ich wyeliminowania. Jedną z nich jest skleroterapia.

Skleroterapia – zabieg z zastosowaniem bardzo cieniutkich igieł

Skleroterapia, która znana jest także pod nazwą obliteracja żylaków, to w dzisiejszych czasach wręcz standardowe leczenie pajączków naczyniowych, żylaków oraz żył siateczkowatych. Zabieg ten polega na dożylnym podaniu środka chemicznego (w formie pianki lub cieczy), który powoduje zamknięcie światła żylaka. Obliteracja żylaków praktycznie nie wymaga zaaplikowania znieczulenia, gdyż podczas zabiegu używa się niesłychanie cienkie igły. Liczba wkłuć wykonywanych podczas zabiegu zależy od grubości żyły oraz wielkością leczonego obszaru. Skleroterapię stosuje się jako autonomiczną metodę leczenia żylaków, jednak może ona też stanowić uzupełnienie terapii prowadzonej chirurgicznie, jak również stosuje się ją jako odrębną metodę leczenia żylaków. Warto podkreślić, że skleroterapia nie daje natychmiastowych rezultatów, stąd przeważnie wykonuje się ją w sekwencjach trzech lub więcej zabiegów, a ich ilość definiuje lekarz opierając się na analizie sytuacji zdrowotnej każdego pacjenta.

Skleroterapia – przeciwwskazania do jej wykonania

Jak w każdej procedurze medycznej, także przy skleroterapii istnieją kilka przeciwwskazań do jej wykonania. Nie mogą poddać się jej osoby cierpiące na zakrzepicę żylną, miażdżycę tętnic kończyn dolnych oraz choroby serca. Lekarz nie zakwalifikuje także do zabiegu obliteracji żylaków kobiety ciężarnej i w okresie karmienia piersią, jak również pacjentów, u których stwierdzono podatność na alergie, w tym w szczególności na używany w trakcie zabiegu sklerosant.

Dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Zobacz także: