Ochrona zdrowia 

Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Poszukujesz aparatów do ultradźwięków? Wejdź na https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wytwarzane za ich pomocą ciepło działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do uśmierzania bólu, usprawnienia przepływu limfy oraz zmniejszania napięcia mięśniowego. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie stu lat, opiera się na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, stawów oraz blizn i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Istnieją dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Zobacz także: