Ochrona zdrowia Usługi 

Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak trafione wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest bardzo komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, lecz także posiadają wiele innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc napisać parę zdań o tym, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębów.

Nowoczesne metody implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczne skrócenie okresu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien stosować chłodne okłady, a od razu po zabiegu – wystrzegać się papierosów, bardzo ciepłych potraw oraz napojów zawierających alkohol. Ważne będzie również stosowanie odpowiednich płukanek, które likwidują ból oraz obrzęk.

Implanty zębów – jak wybrać specjalistę

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort życia chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na istotne informacje.

Zobacz także: