Ochrona zdrowia 

Pracownia Wibroterapii na AWF w Krakowie – Vitberg

Więcej na temat marki Vitberg na https://www.youtube.com/watch?v=UjB6L8FIPG4

W 2018 r. na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczęła działanie pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie zainicjowano przy partycypacji nowosądeckiej firmy Vitberg.

Badania i zajęcia dydaktyczne z aparatami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z myślą prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm człowieka. Będą się w niej także odbywać zajęcia dla studentów AWF-u z dziedziny fizykoterapii, odnowy psychosomatycznej i kosmetologii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które wyposażona jest Pracownia Wibroterapii, posłużą jednocześnie do powysiłkowej regeneracji sportowców. krakowskiej pracowni spowodowała, że aparaty Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

W jakich badaniach wezmą udział aparaty marki Vitberg?

W przyszłości rezultaty testów mogą przysłużyć się do usprawnienia treningów sportowców czy doskonalenia terapii pacjentów. Zapewne w Pracowni Wibroterapii prowadzone będą prace badawcze z dziedziny biochemii i fizjologii. Obserwacji poddany będzie wpływ wibroterapii na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Rezultaty obserwacji będą konfrontowane z rezultatami laboratoriów z całego świata.

Dane kontaktowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

Zobacz także: