Ochrona zdrowia 

Leczenie stożka rogówki – popraw jakość swojego widzenia

Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl, aby znaleźć informacje o leczeniu stożka rogówki Kraków.

Stożek rogówki to dolegliwość, która bardzo ogranicza normalne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia, a przy tym może wywoływać kolejne choroby oczu. W dzisiejszych klinikach okulistycznych okuliści potrafią na szczęście poradzić sobie z tym problemem. Jak zatem powinno przebiegać leczenie stożka rogówki?

Korekta stożka rogówki – na czym polega schorzenie?

Rogówka to transparentna część gałko ocznej, która mocno ogniskuje promienie świetlne. Leży przed tęczówką i jest ukrwiona w niewielkim stopniu, niemniej jednak ma wiele nocyceptorów. Około drugiej i trzeciej dekady życia może ulec zniekształceniu polegającemu na uwypukleniu i ścieńczeniu w środkowej części. Dzieje się tak na skutek osłabienia tkanki, która – jak się przypuszcza – ulega działaniu wolnych rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność i miopię, przez co pacjent widzi znacznie gorzej i staje się bardziej wrażliwy na promienie świetlne. Chorzy uskarżają się również na pieczenie oczu, niekiedy zdarza się też podwójne widzenie. Keratoconus nierzadko współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, między innymi zapaleniem spojówek. Szczęśliwie w dzisiejszych czasach skuteczne leczenie stożka rogówki jest osiągalne. We początkowej fazie choroba jest adiustowana przy użyciu soczewek kontaktowych lub okularów, po pewnym czasie natomiast niezbędne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Leczenie stożka rogówki – dostępne metody

Korekcję stożka rogówki przeprowadza się za pomocą wielu zabiegów medycznych. Obecnie najbardziej skutecznym sposobem na poprawę jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Współczesne kliniki okulistyczne podejmują się również korekcji stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. metodę Topoguided. Bardzo dobre rezultaty przynoszą zabiegi korzystające z technologii mapowania rogówki, dzięki czemu można uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia niwelowanie krótkowzroczności czy też astygmatyzmu przy pomocy soczewek kontaktowych. Chorzy mogą też po po odpowiednim czasie zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który całkiem eliminuje wadę wzroku.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Zobacz także: