Ochrona zdrowia 

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

W tym miejscu kupisz laser wysokoenergetyczny

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która wykorzystuje silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta metoda leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Częstokroć jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: naderwania wiązadeł, stłuczenia czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest także używany między innymi w leczeniu dyskopatii szyjnej, zapalenia stawów, rwy kulszowej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy prysznicowe i skanerowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różnorodną konstrukcję i, w rezultacie tego, odmienny sposób działania. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe, które wysyłają światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Zobacz także: