terapia małżeńska w UK, terapia par w UKOchrona zdrowia 

Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

Każde małżeństwo może popaść w różnorodne kryzysy. Całe szczęście teraz można sobie z nimi radzić wyjątkowo sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach jest pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z rozmaitymi problemami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy mające związek ze zdradą jednego z małżonków, a także pomoże w razie uzależnienia, jednak tutaj nierzadko potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w okresie choroby partnerów lub członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, kiedy pomiędzy mężem i żoną rodzą się konflikty, których nie umieją przezwyciężyć sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże też przezwyciężyć problemy i zacieśnić partnerstwo. Lepsza staje się komunikacja między partnerami – dzięku czemu ich związek rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale przede wszystkim oferowanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe staje się określenie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich problemów. Pary, które przeszły terapię małżeńską zdobyły umiejętności potrzebne do tego, żeby świetnie radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy przyczyniła się do tego, że na chwilę obecną bez problemu znajdziemy polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego ułatwia terapię oraz podnosi komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na wsparcie specjalisty. Też na emigracji opłaca się zawalczyć o swoje małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi problemami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a dzięki niej partnerstwo może wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Zobacz także: