Ochrona zdrowia 

Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Potrzebujesz więcej informacji o korekcji wzroku Kraków? Wejdź na voigtklinikaoka.pl

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się problematycznych i nierzadko groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny oraz nieinwazyjny

Zaledwie dekadę temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do noszenia okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekty pozwalające na leczenie nadwzroczności, astygmatyzmu, jaskry, a także szeregu rzadszych schorzeń. Szczególnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się ogromną efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest bezpieczna i nieinwazyjna, a pacjent w mgnieniu oka wraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dopasuje odpowiednią metodę leczenia, a następnie usunie wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnymi aparatami diagnostycznymi, tym samym mogą rozpoznać nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Czym ponadto zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne metody jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Prócz tego specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest metodą użyteczną w wykrywaniu jaskry, stanów zapalnych, a także innych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korekta wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi kwestiami, jak np. pozbyciem się kaszaków czy ciała obcego z gałki ocznej.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Zobacz także: