Ochrona zdrowia Usługi 

Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się także w wypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a o ile właściwie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów wytwarza się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy wspomnieć, że implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, charakteryzującego się wysoką wytrzymałością. Jego ogromną zaletą jest też fakt, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów?

Zróżnicowanie surowców, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną porcelanową, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane najczęściej w miejsce zębów tylnych.

Zobacz także: