Ochrona zdrowia 

Fala uderzeniowa – metoda na walkę z bólem

Na https://www.bardomed.pl/34-aparaty-do-fali-uderzeniowej znajdziesz więcej szczegółów o wyposażenie terapia falą uderzeniową

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie używana w kosmetologii, medycynie sportowej, ortopedii, rehabilitacji, a także wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Współczesne urządzenia do fali uderzeniowej niezmiernie precyzyjnie aplikują impulsy, co zapewnia nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w terapii schorzeń powiązanych z narządami ruchu, jak ostroga piętowa, bóle nadgarstka, bóle w okolicy bioder czy zespół bolesnego barku. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez rehabilitantów i kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – wysoka efektywność

Używane współcześnie urządzenia stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 odrębne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie leczenia u dwóch pacjentów jednocześnie. Współczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zredukowanie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest skuteczna w 70-80% przypadków.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Zobacz także: