Ochrona zdrowia 

Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś natomiast, stosując innowacyjne narzędzia i – w szczególności – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, iż leczenie będzie w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane za każdym razem, kiedy rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich narzędzi, przez co dentysta może dostać się do najgłębiej zlokalizowanych warstw uzębienia. Warto przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, często bardzo złożonych technicznie narzędzi. Których?

Sprzęt do leczenia kanałowego

Oprócz narzędzi manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora przed oczami lekarza, ograniczając niemal do zera ryzyko różnego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także mierzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalistyczne urządzenia cyfrowe – endometry. Oprócz tego stomatolodzy stosują także specjalne narzędzia, jakie umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie wizyty oraz poprawienie samopoczucia pacjenta.

Refundowane leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe należy wiedzieć, że nie zawsze będzie ono fundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś pełnopłatne. Jeśli jest ono niezbędne, warto udać się do lekarza posługującego się odpowiednimi akcesoriami i zawczasu sprawdzić, co o jego usługach poprzedni klienci mówią w sieci.

Zobacz także: