Ochrona zdrowia 

Badania operatorów

Dowiedz się więcej o badaniach operatorów Kęty na http://www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/

Są potrzebne do tego, by sprawdzić, czy ktoś może podjąć pracę jako kierowca wózka oraz innej maszyny. Mimo, że wielu badanych się ich boi, jeśli nie dręczą nas schorzenia psychiatryczne, ich przejście nie powinno przyprawić nam większych trudności. Jak więc wyglądają badania operatorów maszyn? Na co warto się przygotować?

Badania operatorów – formularz

W pierwszej części testu przyszły operator otrzymuje stworzony przez specjalistę kwestionariusz. Ma w nim rozwiązać zadania dotyczące zachowania w różnych, zwłaszcza trudnych sytuacjach. Po przeczytaniu formularza kandydataubiegającego się o uprawnienia, prowadzący będzie miał możliwość stwierdzić, czy odpowiednio reaguje na stres oraz ocenić jego inteligencję lub umiejętności interpersonalne. Zawartość formularza jest zależna od tego, jaki zawód wybrał kandydat. Pierwsza część badania operatorów często wywołuje duży niepokój, ale jej zaliczenie rzadko jest niewykonalne.

Następny etap badania operatorów

Końcowa część badania operatorów wymaga użycia specjalnie opracowanych aparatów. Kolejne zadania sprawdzają takie umiejętności jak czas reagowania oraz podejmowanie decyzji w ekstremalnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że niekiedy ten etap testów może nie być przeprowadzony. Tak będzie, jeśli badany w wywiadzie nie będzie krył gorszego samopoczucia lub test udowodni, iż przed wizytą w poradni spożył napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może być wówczas przełożone albo – jeśli przyczyną okaże się alkohol – również odwołane.

Dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]

Zobacz także: