Ochrona zdrowia 

ABC zdrowia wzroku – zabiegi 2RT

Zwyrodnienie plamki żółtej leczenie. Więcej szczegółów na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/

AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które dotyka starszych ludzi i w znacznym stopniu wpływa negatywnie na jakość widzenia. Współcześnie wytrawni okuliści oferują nowoczesne sposoby leczenia tej niedyspozycji. Zabieg AMD jest środkiem umożliwiającym powrót do dawnej sprawności.

Kto przede wszystkim choruje na AMD?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej wyróżniająca się najwyższym skupiskiem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która objawia się obniżeniem się ostrości wzroku i wypaczeniem obrazu. Rozróżniamy postać suchą i mokrą tej choroby. AMD dotyka przede wszystkim osoby, które skończyły 50. rok życia, natomiast podłoże przyczynowe schorzenia nie zostało jeszcze do końca rozpoznane. Przypuszcza się jakkolwiek, że za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada niezdrowy tryb życia – jak np. otyłość, długotrwała ekspozycja na światło UV czy palenie tytoniu. Kluczowe mogą być też uwarunkowania genetyczne oraz różne choroby współistniejące, takie jak cukrzyca bądź hipertonia. Dzisiejsza medycyna wytworzyła jednak efektywne narzędzia leczące tę choroba. Leczenie AMD jest wykonywane przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT działa efektywnie na postać suchą AMD.

Zabieg laserem 2RT – czy jest bezbolesny?

Specjalistyczny laser 2RT działa na starzejące się komórki oka a zarazem nie powoduje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Terapia ta jest pozbawiona ryzyka dlatego może być wykonywana u rozmaitych grup chorych narażonych na wadę lub całkowitą utratę wzroku. Metoda laserowa spowalnia procesy zwyrodnieniowe i mobilizuje komórki do odtwarzania się. Zabieg 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – w trakcie zabiegu pacjent nie czuje bólu. Praca lasera nanosekundowego trwa jedynie kilka minut, a zanim rozpocznie się zabieg oko znieczulane jest miejscowo.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Zobacz także: