Marketing, promocja, reklama Tematyka informatyczna 

Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, żeby była ona jak najczęściej odwiedzana przez internautów. Ale co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Na czym polega optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach wyszukiwania.

Jak przeprowadza się optymalizację stron internetowych?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak za dużo. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na objętość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie lepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.

Zobacz także: