Hobby i rekreacja Podróże 

Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Jesteś zainteresowany pełną ofertą wypraw? Nie zwlekaj! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/wyprawy/.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, porywające widoki, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemy może natomiast sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte komplikacje mogą stać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele podróży

Ogromną popularnością wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: