Hobby i rekreacja Podróże 

Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Zajrzyj tutaj jeśli jesteś zainteresowany Kilimandżaro wyprawa.

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja licznych turystów, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Pamiętnych wrażeń z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Obieżyświatów przyciągają głównie sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, niesamowite krajobrazy, a także zanikające już lodowce. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza odpowiednią preparację – ze względu na ogromną wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym trzeba pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy powinno się też zakupić leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady, a także nakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A jak uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: