Hobby i rekreacja Podróże 

Wycieczka w Himalaje tylko z profesjonalnym przewodnikom

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą trekkingów w Himalajach? Nie zwlekaj! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma wiele czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy napomknąć też o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Przyczyną komplikacji bywa też samo opracowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Manaslu lub Annapurny

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje lub Karakorum z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednakże, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, bo nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: