męskie dresy sportoweHobby i rekreacja 

Wpływ odzieży na jakość ćwiczeń – o dresach sportowych

Dres to dla mężczyzn jedno z najwygodniejszych ubrań, zakładane zarówno podczas ćwiczeń, jak i w trakcie błogiego próżnowania w domowym zaciszu. Zakładany jest ochoczo przez profesjonalnych sportsmenów, gwiazdy muzyki oraz filmu czy biznesmenów, zawsze wtedy, gdy konieczne jest zachowanie swobody ruchów. Dres od dawna nie jest już postrzegany jako strój sportowy, jednakże nadal jest to jego kluczowa funkcja. I każdy kto uprawia sport nawet nieregularnie, musi posiadać chociaż jeden dres sportowy w swojej garderobie.

Dresy sportowe – niezbędna odzież dla ćwiczących pod gołym niebem

Może się wydawać, iż starczy wrzucić jakikolwiek podkoszulek i spodenki i już możemy ćwiczyć. To nieprawda – starannie dopasowany strój sportowy zauważalnie podnosi nie tylko komfort, ale i efektywność ćwiczeń. Takim ubraniem są też dresy sportowe. Wypada mieć na uwadze, iż dres powinien mieć prawidłowo dopasowany rozmiar, co da pełną swobodę ruchu ciała, a jednocześnie nie pozwoli, żeby w czasie rozgrzewki lub treningu będą przeszkadzały nam przydługie elementy. Dres jest wręcz ubraniem niezastąpionym dla osób trenujących przez cały rok – pozwala na ćwiczenia pod gołym niebem nawet w zimne dni, zasłaniając ciało przed chłodnymi powiewami wiatru bądź opadami. Natomiast w lecie dres sportowy umożliwia również regulację temperatury ciała. Nakładając dres można zredukować zagrożenie udaru cieplnego. Dres zasłania większość powierzchni skóry przed promieniowaniem UV, co w dużym stopniu może ograniczyć ryzyko przegrzania. Ważne jest, aby latem podczas treningów używać dresu sportowego wyprodukowanego z tkaniny, która zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, a także szybko wysycha, dzięki czemu na przepoconym dresie nie będą rozwijać się grzyby i drobnoustroje.

Czy warto postawić na markowy dres sportowy?

Odpowiedź na to zagadnienie jest poniekąd jasna – powinno się posiadać ubrania wyższej jakości, a taką bezsprzecznie zawsze będzie odzież sportowa sprzedawana przez cenioną markę sportową. Jest to wbrew pozorom bardziej opłacalne, gdyż markowy dres sportowy będzie znacznie bardziej odporny na przetarcia oraz rozciąganie, więc dłużej nam posłuży, co zrekompensuje po kilku miesiącach poniesiony na niego wydatek. Trzeba uwydatnić, iż producenci, którzy zdobyli już prestiżową pozycję na rynku akcesoriów sportowych, nieprzerwanie troszczą się o jej zachowanie, z tej przyczyny ich produkty z najnowszych serii odzieżowych muszą zachować wysoką jakość.

Dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Zobacz także: