trekkingiHobby i rekreacja Podróże 

Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Wycieczki w góry mogą mieć rozmaite formy. Od spokojnych przechadzek po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jednakże za niejednokrotnie olbrzymi trud otrzymujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy rozróżniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Następny poziom trudności wymaga dobrej sprawności oraz minimum podstawowej praktyki w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wyprawy dla uczestników z wysoką sprawnością, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, a także nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w trakcie długiej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, dużym uznaniem szczycą się Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, a także wschodnia część Karpat. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: