Hobby i rekreacja Rozrywka 

Tenis dla dzieci Kraków

Potrzebujesz więcej wiadomości o aktualnej ofercie tenisa dla dzieci Kraków? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na teniskrakow.pl/treningi/.

Aktywność ruchowa jest potrzebna i pożądana w wszelkiej formie, natomiast nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmotywować je do wysiłku? Do wyboru mamy wiele ciekawych form, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób wykorzystania czasu, ale jest również interesującą zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie przygody z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą brać udział w zajęciach. Początkujący tenisista będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zapewni mu komfort gry, efektywną naukę oraz satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do lekcji. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór idealnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka należy zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Przydatne są również treści zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie zaczynali bardzo wcześnie. Dzieci przyswajają wiedzę szybko, a więc na pierwsze lekcje mają możliwość chodzić już 4-latki. Problemem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się samodzielnie lub grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała możliwość do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Ponadto tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę i mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy wolą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony trener rozwinie taktykę gry dziecka i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Dane kontaktowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Zobacz także: