Hobby i rekreacja Rozrywka 

Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

Relaks na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży znana w naszym kraju od ponad 100 lat i nadal znajduje nowych sympatyków. W ostatnich kilku latach doczekał się jednak godnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje niż pływanie, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, zyskana na przykład w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Aby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej kondycji i powinni cenić sobie aktywne, także nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak wspaniałe widoki. Rafting na Dunajcu to idealna okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki należą bowiem do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to również wspaniała opcja dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa obfitująca w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.

Zobacz także: